вівторок, 24 грудня 2013 р.

Іноземні банки знекровлюють Україну

Банки – це кров економіки, тому іноземні фінустанови та фінансові групи, які покидають український ринок банківських послуг, знекровлюють нашу країну. Наслідком цього є навіть не рецесія, а стагнація національної економіки.


Таку думку висловила почесний президент хімкомбінату «Азот», екс-голова правління банку «Надра» Валентина Жуковська в інтерв’ю сайту 
Главком.

«Банки – це кров економіки, а українська економіка побудована на кредитах. Якщо ж протягом останніх двох років банківська система не кредитує, зрозуміло, що економіка не розвивається. Це вже не рецесія, а стагнація, і новий запуск цього механізму буде для країни значно дорожчим. Банки, що йдуть, забирають з собою ті гроші, що інвестували, а наша національна валюта не зможе забезпечити потреби України в розвитку», – сказала Жуковська.

«Чому 2006-2007 роки вважаються золотими роками української економіки? Тому що тоді було отримано інвестицій близько 45 мільярдів доларів. Економіка розвивалася, не виключаючи того, що велика кількість проектів була ризикованою. Побудовані супермаркети, заправки, підприємства по переробці харчової продукції – це все результат тих інвестицій. А сьогодні в економічному плані маємо дуже велику проблему», – додала вона.

Екс-банкір вважає, що відхід з України австрійської «Райффайзен», яка продає свою дочку Райффайзен банк Аваль, – поки на рівні чуток, але виглядає цілком реально.

«На сьогодні кожен інвестор має критерії відбору місця для своїх інвестицій – це інвестиційний клімат, захист інтересів інвестора, нормальна дохідність на вкладений капітал, прогнозований економічний ріст країни, який віддзеркалюється на розвитку твого бізнесу… На жаль, сьогодні Україна, напевно, не відповідає жодному з таких критеріїв», – зазначила Валентина Жуковська.1 коментар: